Přehlídka recitátorů – školní kolo

Školního kola recitační soutěže se zúčastnily všechny děti! Pod vedením našich pedagogů si vybrali a připravili básničku, která každé osobnosti perfektně sedla.

Všichni žáci zvládli recitovat před porotou, která neměla vůbec jednoduchý výběr těch nejpovedenějších. Paní Klára Řezníčková ˗ za obec Vražné, Paní Kristýna Opršalová ˗ za ZŠ a MŠ Vražné a paní Ludmila Valentovičová ˗ jako host ze ZŠ Pohořské, hodnotily nejen úsilí naučit se text a odvahu vystoupit, ale řídily se také důležitými kritérii hodnocení. Mezi ta hlavní patřila: přirozenost dětského projevu, umělecká hodnota textu a schopnost uchopit text a tvořivě ho interpretovat.

Úspěch přehlídky, hodnotíme na základě ohlasů spokojených dětí. A do okrskového kola budeme podporou pro Adélku Kaňuščákovou a Bereniku Sedlářovou, které budou reprezentovat v kategorii 1 ˗ 2. a 3. ročník, v kategorii 2 ˗ 4. a 5. ročníku budou recitovat Patrik Murín a Samuel Lukovský.
Ocenění získali také Kristýna Fialová a Tomáš Balaga. Cennou zkušenost ˗ stát před publikem a spoléhat sám na sebe si odnášejí také nejmladší děti a porota se rozhodla ocenit přednes Natálky Lašákové a Anežky Řezníčkové.

Velmi děkujeme porotě a účastníkům a těšíme se na další společný růst.