A teď vás budu učit já!

První projekt filmového kroužku (tzv. filmáku), který probíhá v rámci družiny. Scénář, kostýmy, herecké obsazení, kamera a střih: Emička, Tomík, Markétka. Všichni tři by zasloužili oskara za své herecké výkony. Posuďte sami 🙂
Canisterapie v družině

Do odpolední družiny k nám zavítala Libuška Hornová i se svými dvěma pejsky. Povídala nám o tom, jak se chovat k vlastním i cizím pejskům, čím se živí, jak je správně krmit, o jejich výcviku a dalších zajímavostech. Vše doplnila o praktickou ukázku se svými čtyřnohými společníky. Nádherný zážitek. Děkujeme. Videiko pro nás sestříhal Tomášek:
Dýňodlabání

V Halloweenské odpoledne proběhlo v jídelně dýňodlabání, na které byli pozváni i rodiče a přátelé školy. Vydlabali jsme dýně, vytvořili na jejich tvářích různorodé xichtíky, ochutnali halloweenské menu, popovídali, zasmáli, zazpívali a zapózovali ve fotokoutku a někteří dokonce i vyrobili papírové pavouky a lampiony.
Halloween

Poslední říjnový den jsme dorazili do školy v halloweenských maskách a kostýmech. Hned zrána na nás od čtvrťáků a páťáků čekalo překvapení v podobě halloweenské stezky. Pokračovali jsme dýňovou matematikou, pavoukovědou a dalšími skvělými předměty po celou dobu vyučování. Celé halloweenské dopoledne jsme si skvěle užili. A to nás čekalo ještě odpolední dýňodlabání s rodiči.
Družina: Dušičky

Dnes jsme si v družině připomněli svátek všech zemřelých návštěvou místního hřbitova. Zde jsme si vysvětlili význam Dušiček a zapálili celkem 30 svíček. Navštívili jsme i hrob J. G. Mendela a taktéž jemu i jeho rodině jednu svíčku zapálili.
Kroužek vaření

Kroužek vaření probíhá každý čtvrtek v družině. Kuchařské umění našich kuchtíků pravidelně vábí naše nosy a chuťové buňky do kuchyně za slibně linoucí se vůní upečených muffinů a dalších pochoutek. Mňam 🙂
Filmák

Každou středu máme v družině filmový kroužek, ve kterém se učíme fotit fotky, točit záběry a vše stříhat a tvořit krátká videika. Tady jsou naše prvotiny 🙂
Škola v novém kabátě

V září na nás ve škole čekalo překvapení – nová učebna angličtiny, čtenářský koutek na chodbě i v mezipatře, vyšperkové třídy, nově družina v jedné třídě a herní koutek ve třídě druhé. A venku na zahradě? O tom zase příště…
Keramika

Poslední květnový den jsme měli v družině letošní poslední dílnu keramiky, kde jsme dokončili žabky a želvy. Obzvláště žabky jsou velmi osobité 🙂
Poslední kroužek vaření

Ve čtvrtek 1.6. jsme měli slavnostní ukončení kroužku vaření. Tentokrát jsme nevařili ani nepekli my, ale bylo pro nás napečeno a připraveno překvapení v místní restauraci U Karasů.
