DEN DĚTÍ S VLAŠTOVKOU

Možná se bude zdát kruté začít Den Dětí písemkou, ale jaké je pak překvapení, když po práci se servírují koláče…v našem případě v podobě radosti z jedničky nebo, pokud se dnes někomu výsledek nepodařil – mohli si všichni vyrobit z nepovedené písemky “Papírovou vlaštovku”. S tou pak obletěli nejen celou školu a její okolí, ale na stanovištích – netradičně pojatých objevovali zákonitosti z fyziky. Proč některé vlaštovky létají dál, proč do výšky nebo proč se vrací. Zkoušeli jsme různě upravit tvar a ve výsledku vlastně všichni vyhráli. Výhrou nás všech bylo sluníčko, které svítilo a hřálo. Po obědě v HV jsme pak ve stínu naší jabloně zpívali a hráli na kytaru – dokonce nám zahrál i Matěj, který právě usiluje v ZUŠ o přijetí na obor elektrické kytary. Snad se nám podaří v příštím roce vytvořit školní kapelu nebo i Sbor. 

Děti poděkovaly také za dárečky, které dostaly od obecního úřadu ke svému svátku. A také svou neskrývanou radostí z tohoto dne svým učitelům a asistentům za krásně připravený den dětí. 

Další fotografie naleznete zde.

Video ze Dne dětí 2021; YouTube, Alena Ščuková