Podzimní olympiáda ve školce

Ve středu 11.10.2023 děti od rána pracovaly s podzimními plody- otiskovaly bramborová razítka, vyrobily si panáčka z brambor, skládaly puzzle podzimních plodů, počítaly brambory aj. Společně s pomocí paní učitelky Eriky a paní kuchařky Pavly si vyrobily domácí jablečný mošt a upekly jablečné štrůdly, na kterých jsme si všichni pochutnali. Hned po svačince jsme využili krásného počasí a uspořádali Podzimní olympiádu. Nejprve jsme si udělali společnou rozcvičku a pak následovalo rozdělení do týmů. Čtyři nejstarší předškoláci si vybrali kamarády a společně si vymysleli jméno týmu: Bouřky, Lístečci, Červení a Oranžoví. Děti si vyzkoušely tyto disciplíny- běh s dýní, skok do dálky, hod bramborou a slalom s kolečky naloženými brambory. Celé dopoledne se děti nesmírně bavily, těšily se z výsledků, zdokonalily se v obratnosti a nových dovednostech a společně jsme si užili spoustu legrace. Výkony dětí nás mile překvapily a za jejich snahu byly všem dětem předány medaile z křížal a sladké odměny. Nakonec jsme si zatancovali mazurku na písničku Měla babka, zazpívali si Jedna, dvě, tři, čtyři, pět, ochutnali mošt kupovaný a pochutnali si na upečených bramborách.