V lese – Žabičky

S dětmi ze třídy Žabiček jsme si čtrnáct dní povídali o lese. Co je to les? Jak poznáme, že jsme v lese? Co tam roste, co lesu škodí, co je krmelec, kdo je myslivec, jak se zvířátka žijící v lese připravují na zimu, co dělají v zimě a mnoho dalšího.. Rozvíjeli jsme sluchové vnímání při poznávání zvuků zvířat i jemnou motoriku při výtvarných činnostech. Vyrobili jsme veverku, muchomůrku, medvěda i ježka z domácí modelíny. Naučili jsme se písničku Muchomůrka a Běží liška k Táboru. Zatancovali jsme si taneček Zajíček v své jamce a Veverky. Zahráli jsme si několik pohybových her například na medvěda a ježky a pohybem jsme ztvárňovali zvířátka a také počítali veverčiny oříšky. Seznámili jsme se s pohádkou Mášenka a tři medvědi a seřazovali jsme medvědy podle velikosti. Zdramatizovali jsme pohádku Boudo, budko, která nás moc bavila. Seznámili jsme se s legendou sv. Martina a vyrobili si svatomartinskou husu. Před odpoledním odpočinkem jsme četli Pohádky z pařezové chaloupky. Vydali jsme se na podzimní pátračku, při které jsme venku vyhledávali přírodniny v lese, sbírali listí a pozorovali žížaly schované v mechu. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí, které jsme si zapamatovali a tohle téma nám bylo velmi blízké.