ZŠ – Září ve škole a školce

První školní měsíc byl ve škole ve znamení vítání nových žáků a příprav na celý školní rok. Výuka je již v plném proudu a společně začínáme procházet jednotlivými významnými dny. Již víme, proč 28. 9. je státní svátek a společně se Sv. Václavem slaví své jmeniny i další Vaškové a Vašíci! V lese je mnoho hřibů, ale “václavky” jsme ještě nenašli. Také jsme pečlivě a v duchu badatelské výuky studovali kukuřici – divili byste se, ale zkuste si spočítat kolik zrníček má v průměrně velkém klase! Pracujeme tvořivě, skládáme slova i věty a v některých se projevuje i nadání pro vyprávění!

Začínáme dekorovat školu v duchu podzimu a připravujeme se na svátek “Dušiček” a v návaznosti na výuku angličtiny i tradiční Halloween. V říjnu přijde na řadu druhý významný svátek – 28. 10., tak sledujte naše stránky – skolavrazne.cz, kde budou postupně vloženy i fotografie z našich akcí. 

Počasí již začíná být skutečně podzimní. Nachystáme teplé oblečení, nezalekneme se a budeme i nadále chodit na vycházky. Pozorování přírody, sbírání padaných kaštanů, poznávání stromů a hlavně společně chvíle nás skutečně baví!

Ve školní družině nás čekají akce jako “Dýňodlabání”, kdy si společně děti ze školy i školky s učiteli a rodiči připraví nejen dekorace, ale také lampiony, aby společně s hasiči vytvořili lampiónovou stezku. 

Také jsme se zapojili do česko-slovenského projektu: “Záložka do knihy spojuje školy” a tvoříme záložky do knih, které pak pošleme na Slovensko do ZŠ Janka Matúšku v Dolném Kubíně a páťáci této školy pošlou záložky nám. Prostřednictvím záložek si předáme informace o našich knihách a jejich hrdinech! 

Naše jabloň po prořezání panem sousedem Baďuříkem letos dala skvělá krásná jablíčka. S paní školnicí a asistentkami, které nám vaří jablkový kompot dle receptů babiček, pečou štrůdly a lisují šťávu – máme možnost ochutnávat  a zkoušet, co vše lze z jablíček připravit. Samotné “Jablkobraní” ještě na svůj čas čeká, ale bude to brzy!!! Pokud chcete ochutnat – stavte se!!! 

Krásné dny a hlavně zdraví!

Za ZŠ a MŠ Mgr. Alena Ščuková, ředitelka školy